Stock: 13665VIN: 1C4PJXDN7RW123881
Used 2024 Jeep Wrangler Willys
Vehicle Highlights
Located at Pettus CDJR Farmington
Special
- Stock
- 1C4PJXDN7RW123881
- VIN
- 25
- Miles
- SUV
- Body
- 4X4
- Drivetrain
- Firecracker Red Clearcoat
- Exterior
- Black Leather
- Interior
- 2.0L
- Engine
- 4
- Doors
- 23*
- Highway MPG
- 20*
- City MPG
2024 Jeep Wrangler Willys 4WD Firecracker Red Clearcoat
Drivetrain: 4WD
Body Style: 4D Sport Utility
Engine: 2.0L I4 DOHC
Transmission: 8-Speed Automatic
Highlighted Features:
- Willys Suspension & Willys Hood Decal
- Black 3-Piece Hard Top
- Radio: Uconnect 5 with 12.3" Display
- Apple CarPlay & Android Auto
- Alpine Premium Audio System
- Remote Start System
- Heated Front Seats & Heated Steering Wheel
- Advanced Brake Assist & Full Speed Forward Collision Warning Plus
- LED Premium Reflector Headlamps & Front LED Fog Lamps
Interior Comfort & Technology:
- Air Conditioning with Auto Temperature Control
- Cluster 7.0" TFT Color Display
- Premium Wrapped Steering Wheel
- Sun Visors with Illuminated Vanity Mirrors
- MOPAR All-Weather Floor Mats
- Universal Garage Door Opener
Exterior & Off-Road Capability:
- Wheels: 17" x 7.5" Painted Black
- Black Grille & Molded in Color Rubicon Highline Flare
- 4.10 Rear Axle Ratio & Dana M210/M220 Axles
- E-Locker Rear Axle & Off-Road Plus Mode
- Class II Receiver Hitch & 7 & 4 Pin Wiring Harness
Convenience & Safety:
- ParkView Rear Back-Up Camera
- Enhanced Adaptive Cruise Control
- Technology Group & Convenience Group
- Corning Gorilla Glass Windshield
- Speed Sensitive Power Locks
- Security Alarm
Additional Details:
- Freedom Panel Storage Bag
- Rear Window Defroster & Wiper/Washer
- Auxiliary Switches
- Stop-Start Dual Battery System
- Quick Order Package 22W Willys